To akcja, która ma edukować użytkowników gminnych podwórek i kamienic – przede wszystkim dzieci, ale także dorosłych – w sprawie poszanowania własności wspólnej. Podczas festynów organizowanych na kolejnych gminnych podwórkach uczymy dzieci dbałości o swój plac zabaw, ławeczkę, piaskownicę, trawnik, a dorosłym wrocławianom chcemy uświadamiać, że będą mieli ładne otoczenie jeśli sami będą o nie dbali. Poprzez tę akcję ZZK pokazuje także każdego roku najładniejsze gminne podwórka, które podnosimy z ruiny i zaniedbania, po to by wrocławianom żyło się lepiej. Żeby mieszkańcy zechcieli to docenić, muszą poczuć się za tę wspólną przestrzeń odpowiedzialni. Stąd hasło akcji: DBAM TO MAM.

Zarząd Zasobu Komunalnego prowadzi społeczne działania pod tym hasłem od 2011roku. W ramkach akcji każdego roku od wiosny do jesieni odbywa się kilka festynów podwórkowych w różnych częściach miasta. W plan podwórkowych zabaw wplatamy zawsze elementy edukacji, np. konkursy rysunkowe i quiz wiedzowy o zasadach społecznego współżycia, kultury, bezpieczeństwa i utrzymania porządku na podwórkach. Wspólnie z dziećmi podczas każdego z festynów przeprowadzamy różnego rodzaju działania integracyjne – malujemy podwórkowe murale, tabliczki porządkowe na trawniki, sadzimy rośliny użytkowe. Dzieci – a czasem także dorośli – mogą rywalizować w konkursach sportowych i porządkowych zdobywając ciekawe nagrody. W przygotowaniu i prowadzeniu festynów DBAM TO MAM często współpracujemy z instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz Wrocławia i wrocławian, np. z Kogeneracją, WCRS, ESK 2016, Infopunktem Łokietka5 etc. W przygotowaniu festynów odpowiadamy także na lokalne potrzeby mieszkańców, którym zależy na budowaniu lokalnych, „podwórkowych” lub osiedlowych wspólnot.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij