Centrum miasta to gwar i tłumy? Nie zawsze, a już na pewno nie we Wrocławiu. To również urokliwe wnętrza podwórzowe
oraz zielone miejsca do wypoczynku i rekreacji. Podwórko między ulicami: Wita Stwosza, Szewską, Kotlarską i Krowią wzbogaciło się właśnie o nowy plac zabaw, z którego skorzystają dzieci w różnym wieku, starsi przysiądą na ławeczkach w cieniu drzew, aktywni będą ćwiczyć na urządzeniach siłowych, rowerzyści zaparkują swe pojazdy.
I tak, cały czas znajdujemy się w centrum miasta 😊.

To co ucieszy najmłodsze wrocławianki i wrocławian to plac zabaw mieszkańców. Do dyspozycji dzieciaków jest zamek - wielofunkcyjny zestaw zabawowy, linarium, bujaki, rząd huśtawek tradycyjnych oraz huśtawki równoważne. Bawić można się również na karuzeli integracyjnej, z której korzystać mogą jednocześnie osoby z niepełnosprawnością (także na wózkach)
razem z osobami pełnosprawnymi.  Wszystko to na bezpiecznej nawierzchni: w centralnej części są drewniane zrębki, przy karuzeli nawierzchnia typu epdm, huśtawki zamontowane są na macie z trawą przerostową.
Na placu zabaw nie może zabraknąć ławek dla opiekunów, dodajmy, że jedna jest specjalnie dostosowana dla rodzica karmiącego.

Wcześniej istniał tu plac zabaw, my go unowocześniliśmy. Dodatkowo wzbogaciliśmy o  siłownię plenerową.
Urządzenia siłowe zamontowane są bliżej ul. Wita Stwosza, ogrodzone od placu zabaw.
Jak zmieniały się place zabaw w naszym zasobie można przeczytać m.in. we wpisie Wiosenny przegląd placów zabaw.

Koszt opisanej powyżej modernizacji to ponad 900 tys. zł. Zakres prac obejmował: roboty ziemne, wykonanie różnych nawierzchni, również metalowych pomostów nad korzeniami istniejących drzew, montaż urządzeń zabawowych, rekreacyjnych, małej architektury, wymianę ogrodzenia, prace ogrodnicze z wcześniejszym wykonaniem nowej zieleni.

Dodajmy, że to kolejne wyremontowane wnętrze z Programu Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych
na lata 2021 – 2024.

Projekt: Horwat-Architekci S.C,
Wykonawca: ASB Budownictwo, Sebastian Augustyn

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij