Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył trwający trzy miesiące remont lokalu użytkowego
przy ul. Pomorskiej 51-53. Lokal, już oficjalnie, jest siedzibą wrocławskiego oddziału Związku Sybiraków. Nakładem blisko 160 tys. zł wyremontowano powierzchnię ponad 114 m.  

Prace remontowe rozpoczęliśmy od przearanżowania pomieszczeń. Zmieniliśmy ich układ i funkcje, zgodnie
z ustaleniami z przedstawicielami Związku Sybiraków. To, co najbardziej cieszy nowych użytkowników, to przestrzeń przygotowana do dyżurów Zarządów Kół Związku i sala, w której mogą spotkać się w większym gronie. Do dyspozycji działaczy są również pomieszczenie administracyjne i gospodarcze.

Przed pomalowaniem całego pomieszczenia częściowo naprawiliśmy tynki, położyliśmy kafle na ścianach
i podłogach, naprawiliśmy okna, zamontowaliśmy drzwi wewnętrzne. Co ważne, żadne z pomieszczeń nie ma progów, a przestrzeń przystosowana jest do osób z niepełnosprawnościami. Wyremontowaliśmy także instalacje
w pomieszczeniach: wodną i kanalizacyjną, centralnego ogrzewania oraz elektryczną.

W dzisiejszym spotkaniu oprócz przedstawicieli Związku Sybiraków we Wrocławiu i zasłużonych członków Dolnośląskiego Oddziału, wzięli udział m.in. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Dorota Feliks dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Rafał Guzowski dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego.

Dziękujemy Związkowi Sybiraków za dzisiejsze uroczyste spotkanie.

Na zdjęciu widać dwóch mężczyzn; jeden drugiemu wręcza medal pamiątkowy
Na zdjęciu Rafał Guzowski dyrektor ZZK otrzymujący pamiątkowy medal od Ryszarda Janosza prezesa Związku Sybiraków Oddziału Wrocławskiego

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij