Koniec prac remontowych przy ul. Księcia Witolda 33 - ta piękna kamienica z końca XIX wieku odzyskała swój dawny blask i kolorem elewacji zwraca uwagę przechodniów spacerujących po Kępie Mieszczańskiej

Prace remontowe przeprowadzone w nieruchomości, to jednak przede wszystkim likwidacja pieców na paliwo stałe, które zastąpiliśmy centralnym ogrzewaniem. To oznacza, że nadodrzańska kamienica jest kolejną, którą podłączyliśmy do miejskiej sieci w toku likwidacji starych źródeł ogrzewania.
Warto dodać, że w trakcie uciepłownienia jest obecnie 71 nieruchomości, a to oznacza 511 lokali mniej z piecami starego typu. W trakcie postępowania przetargowego jest 14 budynków (dane na 31.03.22 r.).
Przebudowa instalacji zimnej wody, wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej oraz budowa pomieszczenia węzła cieplnego piwnicy, były niezbędnymi pracami, aby mieszkańcy mogli w pełni korzystać z miejskiej sieci.

Pięć kondygnacji, 17 lokali mieszkalnych, jeden użytkowy, a to wszystko za piękną elewacją w kolorze ugru. Remont elewacji oraz balkonów i tarasów były niezbędnymi do wykonania z uwagi na stan techniczny budynku. Wzmocniono nadproża balkonów, wykonano izolację, położono nowe posadzki.
Podczas prac na elewacji odnowiono liczne detale architektoniczne. Renowacji poddano też masywne drzwi wejściowe, które zostały pomalowane na kolor ciemnej zieleni.
Inwestycja wyniosła blisko 830 tys. zł. Część funduszy została pozyskana ze środków Unii Europejskiej.

Widoczny budynek narożny z wyremontowaną ścianą frontową oraz szczytową; na tej ostatniej mural

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij