Zakończył się kompleksowy remont 120 letniej kamienicy. Odrestaurowana elewacja wraz z odtworzonym przedwojennym napisem na budynku przyciągają uwagę z daleka. Inwestycja objęła również wnętrze nieruchomości: kompleksowy remont klatki schodowej, renowacja oryginalnych medalionów w sieni, podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy likwidacja toalet w częściach wspólnych. Sukcesywnie remontujemy nasz zasób!


Blisko 10 miesięcy – tyle trwał remont komunalnego budynku w zasobie wrocławskiego Zarządu Zasobu Komunalnego – w czasie którego nieruchomość z numerem 8 przy ul. bp. Tomasza Pierwszego zyskała całkowicie nowe oblicze.
To co niewątpliwie zwraca uwagę każdego, kto mija tę nadodrzańską kamienicę, to wyjątkowa elewacja. Zachowana i odświeżona cegła klinkierowa z jasnymi odrestaurowanymi detalami architektonicznymi nad oknami. Szczególną uwagę zwraca odnowiony przedwojenny napis reklamujący fabrykę mebli Scholza. W nieruchomości wymieniliśmy stolarkę okienną, a drzwi wejściowe wykonaliśmy na wzór oryginalnych.

Gruntowny remont nie ominął wnętrza kamienicy. Hol w budynku, jak i cała klatka schodowa pomalowane zostały na jasny kolor. To właśnie tam na ścianach znajdziemy trzy odrestaurowane medaliony – naścienne dekoracje w tym przypadku przedstawiające putta. Dodatkowo podczas remontu odkryliśmy ukryte pod warstwami farb polichromie – zabezpieczone, pozostawione zostały jako świadek dawnych czasów.

Zakres prac objął schody. Zachowaliśmy po renowacji oryginalne poręcze, pochwyty oraz stalową konstrukcję. Te ostatnie pomalowane na ciemny kolor ładnie  komponują się z jasnym drewnem na schodach.

Budynek podłączony został do miejskiej sieci ciepłowniczej. W lokalach zamontowaliśmy grzejniki oraz poprowadzone zostały instalacje z ciepłą wodą.
To nie jedyne prace w mieszkaniach. Z uwagi na zlikwidowane w częściach wspólnych toalety, w lokalach wydzielone zostało miejsce na łazienkę.
Co ciekawe w miejscu po dawnych toaletach poprowadziliśmy niezbędne, nowe instalacje, co jest o tyle ważne, że nie ubyło miejsca na klatce schodowej.

W budynku wykonaliśmy izolację pionowa i poziomą. W piwnicy położyliśmy nowe posadzki, zamontowaliśmy oświetlenie, boksy piwniczne.
Koszt takiego remontu, to blisko 2,5 mln złotych. Część funduszy  na uciepłownienie została pozyskana ze środków UE.

 

 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij