Planując szczegóły remontów i projektując zmiany na podwórkach w naszym zasobie uwzględniamy głosy mieszkańców danej przestrzeni. Zależy nam na tym, aby wprowadzane rozwiązania odpowiadały na ich potrzeby i prośby – w końcu to oni są codziennymi użytkownikami swoich podwórek.

Ostateczny wygląd budowanych przez nas placów zabaw to wynik głosów najmłodszych mieszkańców; wśród trochę starszych użytkowników oprócz próśb o zieleń czy parking, zdarzają się też życzenia nietypowe – jak rabaty do własnoręcznego zagospodarowania, pozostawienie trzepaków czy wieszaków na pranie. Gotowy projekt podwórka jest efektem konsultacji z mieszkańcami; po ich przeprowadzeniu projektant uwzględnia opinie mieszkańców i nanosi stosowne zmiany – wtedy przystępujemy do przetargu na realizacje robót.

W 2024 roku byliśmy na siedmiu takich spotkaniach organizowanych przez Wydział Partycypacji Społecznej UM na podwórkach bardzo różnych, i co za tym idzie z różną historią, innymi problemami i potrzebami. Z zainteresowanym porozmawialiśmy o dalszych planach remontowych, propozycjach zmian i omawialiśmy plany remontowe.

Z mieszkańcami podwórka w kwartale ulic Komuny Paryskiej, Krasińskiego, Worcella, Pułaskiego spotkaliśmy się w lutym
i rozmawialiśmy o planach
na zagospodarowanie zieleni
oraz wybudowanie placu zabaw
na podwórku w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Notatkę
z można przeczytać tutaj.

W kwietniu ponownie spotkaliśmy
się na podwórku przy ulicy Hallera 97-103. Podczas trzeciego spotkania konsultacyjnego na tym podwórku omawialiśmy dopracowana koncepcję rewitalizacji podwórka, która powstała na podstawie opinii zgłoszonych podczas poprzednich spotkań. Notatka z konsultacji dostępna
jest tutaj.

Czerwcowe spotkanie konsultacyjne dotyczyło zagospodarowania podwórka
przy ulicach: Kościuszki, pl. Kościuszki, Czysta. Rozmawialiśmy o możliwościach zagospodarowania podwórka – zieleni, przebiegu ciągów pieszo-jezdnych, miejscach postojowych.
Szczegóły konsultacji dostępne są tutaj.

Konsultacje z mieszkańcami sąsiadującymi
z wnętrzem miedzyblokowym przy ulicach Braniborskiej i Dobrej
były pierwszy krokiem do zmian
na podwórku. Na spotkaniu prezentowana
i omawiana przez projektantkę była wstępna koncepcja zagospodarowania terenu.
Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Mieszkańcom sąsiadującym z podwórkiem przy ul Nowej
i ks. Piotra Skargi zaproponowaliśmy przede wszystkich zmianę miejsca zbiórki odpadów, zmniejszenie starego boiska i zamontowanie tam urządzeń zabawowych oraz oczywiście nową zieleń. Część prac finansowana będzie z Funduszu Osiedlowego Rady Osiedla Stare Miasto.
Więcej szczegółów tutaj.

Podczas tych konsultacji omawialiśmy
z mieszkańcami projekt zagospodarowania podwórka w kwartale w kwartale ulic Nowowiejska, Barlickiego, Orzeszkowej, Wyszyńskiego. Rozmawialiśmy
o możliwościach aranżacji nawierzchni, nasadzeniach i rekultywacji zieleni, koncepcji ogrodzenia oraz wykonaniu nowego miejsca zbiórki odpadów. Notatkę z konsultacji można przeczytać tutaj.

We wrześniu z mieszkańcami podwórka
przy ul. Gwareckiej 17- 33 konsultowaliśmy projekt dotyczący odnowy placu zabaw
w ramach Funduszu Osiedlowego Rady Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. Rozmawialiśmy o możliwościach odnowienia wyeksploatowanego placu zabaw
oraz uporządkowaniu zieleni. Podsumowanie spotkania dostępne jest tutaj.

W minionym roku nasi przedstawiciele brali udział także w organizowanych przez Urząd Miasta spotkaniach mieszkańców osiedli z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem – odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zasobu komunalnego naszym najemcom mieszkającym na Partynicach, Praczach Odrzańskich i Borku.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij