Zrewitalizowane wnętrze jest duże,
dlatego prace na remontowanym podwórku
były prowadzone fragmentami.
Właśnie zakończyliśmy jego III etap.
Na finał prac u zbiegu ul. bp. Tomasza Pierwszego i pl. Staszica
z pewnością czekali najmłodsi mieszkańcy.
Ogrodzony plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią
oraz urządzeniami zabawowymi różnego rodzaju to coś,
czego zdecydowanie brakowało na tym nadodrzańskim podwórku.
Szerokie na blisko trzy metry urządzenie wielofunkcyjne, bujak, huśtawka, bliźniacze - przypominające dwa atomy urządzenia zabawowe służące do wspinania, piaskownica, a do tego ustawione w kilku miejscach długie na ponad dwa metry, nowoczesne betonowe ławki z drewnianym siedziskiem. To wszystko na nawierzchni różnego typu,
bo mamy tutaj i kolorową - amortyzując upadki młodych kaskaderów - matę elastyczną, piasek, żwir i kostkę betonową na ciągach komunikacyjnych. Tak wygląda najnowszy plac zabaw na Nadodrzu. Teren będący do pełnej dyspozycji dzieciaków jest ogrodzony i oświetlony.
To również przestrzeń, w której mogą odpocząć opiekunowie czy osoby starsze - szczególnie wśród zieleni, o którą uzupełniliśmy wyremontowane wnętrze.
Na podwórku pojawiło się sześć młodych drzew (trzy klony czerwone oraz tyle samo platanów), żywopłoty
z suchodrzewu oraz zimozielonej laurowiśni wschodniej, która w przyszłości będzie naturalną barierą oddzielającą część mieszkalną od tej podwórkowej. Przy wjeździe na wnętrze od ul. bp. Tomasza I widoczne są dwa zieleńce zaprojektowane w stylu nowoczesnym, z roślin dostosowanych do warunków nasłonecznia i nawodnienia terenu (wzrastają tam kwitnące na niebiesko dąbrówki rozłogowe oraz funkie). Dalej mamy posadzone różnego gatunku trawy (miskanty, rozplenice, zabarwione na intensywny kolor mieczowate imperaty), przyjemnie pachnące i kwitnące na fioletowobiało konwaliki płaskopędowe oraz bluszcze i założone trawniki.
***
Opisany plac zabaw znajduje się na wnętrzu podwórzowym w kwartale: pl. Strzelecki, ul.ul. Łowiecka, bp. Tomasza I oraz pl. Staszica. Koszt wykonanego remontu to ponad milion złotych. To kolejne podwórko, które zostało wyremontowane z Programu Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych na lata 2021 - 2024.
Projekt wykonał Maciej Rempalski, architekt z pracowni Modernstudio, za aktualizację odpowiada Ewa Milejska - Mędrek ze Studia Projektowego E.M.M.-Vision.
Warto dodać, że to kolejna inwestycja, którą zakończyliśmy przy ul. Biskupa Tomasza I. O naszej rewitalizacji można też przeczytać na stronie wroclaw.pl.
Z kolei w I kwartale tego roku oddaliśmy do użytku podwórko po przeciwległej stronie ul. Biskupa Tomasza I.
O inwestycji można przeczytać we wpisie Wielkie zmiany na podwórkach przy ul. Biskupa Tomasza I.