Przez cały rok od wybuchu wojny w Ukrainie Zarząd Zasobu Komunalnego, jako jednostka gminna, pomaga tym którzy szukali i szukają nadal schronienia w Polsce. Nasze działania skupiają się na obsłudze indywidualnych wniosków  o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia uchodźcom z Ukrainy
(tzw. świadczenie 40+).
Od 21 marca ub.r. pracownicy Zarządu Zasobu Komunalnego przyjmują wnioski, udzielają niezbędnych informacji podczas obsługi bezpośredniej, drogą mailową, jak i telefoniczną. Są w stałym kontakcie z wnioskodawcami.

Do końca ubiegłego roku przyjęliśmy ponad 13 tys. wniosków. Oznacza to, że za naszym pośrednictwem pomoc otrzymało ponad 37 tys. osób (jeden wniosek obejmował niekiedy całą rodzinę) - tyle osób zgłosiło się tylko do ZZK.

Co ważne w dalszym ciągu ZZK, jak i spółka Wrocławskie Mieszkania przyjmujemy takie wnioski. Wszystkie niezbędne informacje dla chętnych są dostępne na naszej stronie [TUTAJ].
Tam możecie Państwo przeczytać kto może obiegać się o świadczenie, a także gdzie należy złożyć sam wniosek.

Na zdjęciu biurko z dokumentami, oraz ludzie bez widocznych twarzy siedzący na wprost siebie

"Rok temu - 24 lutego - wojska rosyjskie rozpoczęły pełnoskalową inwazję na terytorium Ukrainy, kontynuując tym samym działania wojenne rozpoczęte w 2014 roku. Od pierwszych dni inwazji to właśnie Wrocław stał się jednym z głównych polskich miast, w którym uchodźcy szukali schronienia przed piekłem wojny - pisze Maciej Wołodko dla www.wroclaw.pl.
Reakcja była natychmiastowa - organizacja i koordynacja pomocy na wielu płaszczyznach:

w zakresie zbiórek, zakwaterowania, edukacji czy pomocy prawnej i językowej. Z nieocenioną pomocą ruszyły tysiące mieszkańców-wolontariuszy. Dziś – rok po wybuchu wojny – to tu Ukraińcy uczą się, pracują, ale też wzbogacają wrocławskie życie społeczne.
A miasto wraz z organizacjami pozarządowymi stara się stwarzać im warunki do tego - by czuli się tu dobrze i bezpiecznie".

[Cały tekst "Wrocław solidarny z Ukrainą. Po napaści Rosji na Ukrainę
we Wrocławiu przybyło blisko 150 tysięcy mieszkańców" można przeczytać na stronie www.wroclaw.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij