Czterokondygnacyjna oficyna na Przedmieściu Oławskim zyskała nowy wygląd, a część mieszkań – nowe funkcje, a stało się to we wnętrzu podwórzowym, popularnie nazywanym, im. Wszystkich Mieszkańców.

Niewidoczna z ulicy, niepozorna na zewnątrz (póki co, z odsłoniętą jeszcze cegłą) nieruchomość skrywa za swoimi zielonymi drzwiami równie niebanalne wnętrze. Mowa o oficynie przy ul. Łukasińskiego 3, której prace zakończył odbiór przez pracowników ZZK.

Wyremontowany dach, został pokryty dachówką ceramiczną, klatka schodowa zyskała charakter, dzięki intensywnemu, zielonemu kolorowi części ścian oraz płytkom w holu ułożonym w jasno – zieloną szachownicę. Na uwagę zasługują pieczołowicie odrestaurowane oryginalne sztukaterie na suficie. Wymieniono drzwi i okna w częściach wspólnych. Położono nowe instalacje elektryczne i sanitarne. Zlikwidowano instalacje gazowe, wykonano instalacje ciepłej wody użytkowej, przebudowano instalacje zimnej wody i kanalizacji. Co istotne, to kolejny budynek na mapie Wrocławia, który został podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Remont nieruchomości obejmował też zmianę struktury w kilku lokalach. Ciekawostką jest, że mieszkania znajdujące się na parterze zostały przebudowane i wyremontowane dla potrzeb niepełnosprawnych najemców. Przede wszystkim drzwi mają niestandardową, szerszą framugę (90cm), dodatkowo będzie można je otworzyć z pozycji siedzącej na wózku.  Atutem w lokalach są większe łazienki, dla swobodnego poruszania się np. na wózku inwalidzkim, z niskim brodzikiem z zamontowanymi w newralgicznych miejscach uchwytami i poręczami. Wysokie okna, dzięki staremu budownictwu, są niżej położone, a samo ich otwarcie nie powinno stanowić barier, gdyż uchylimy je przy pomocy nisko umieszczonej dźwigni. Każde z lokali zaopatrzone jest w kuchenkę elektryczną i niezbędną armaturę, w łazience, czy w wc. Lokale są pomalowane, mają wymienione okna, na podłogach znajdują się, w zależności od pomieszczeń, panele lub kafelki.

Remont budynku wyniósł ponad 1,5 mln zł.

Okolony ulicami Komuny Paryskiej, Mierniczą, Łukasińskiego i Prądzyńskiego teren, jest ujęty w Programie Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych na lata 2021 – 2024. Zanim dojdzie tam do rewitalizacji, miejsce, jeszcze w tym roku zostanie przygotowane pod inwestycję. W pierwszej kolejności rozebrane zostaną garaże znajdujące się w centralnej części podwórza, budynek przy ul. Komuny Paryskiej 70a oraz budynek z komórkami gospodarczymi przy ul. Łukasińskiego 15a. Dopiero wyrównanie terenu z możliwością dojazdu odpowiedniego sprzętu na plac budowy, przyczyni się do kroku w przód dla odbudowy wnętrza.       

 
 

 

 

 

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij