Dobiegł końca wyczekiwany remont podwórka przy ulicy Kotlarskiej. Remont poprzedziły konsultacje, a zadowalający mieszkańców efekt rewitalizacji, to właśnie ich wynik.

Największą atrakcją wśród najmłodszych, już cieszy się plac zabaw. Zamontowano tam popularną huśtawkę typu gniazdo, podwójny bujak, zestaw sprawnościowy, czy nieodzowny element – piaskownicę. Tuż obok ogrodzonego placu zabaw znajduje się mała miejska siłownia z rowerkiem, twisterem i stepperem. Dodatkowo na całym terenie wnętrza blokowego zamontowano ławki oraz kosze na śmieci.

Na podwórku zadbano też o zieleń. Powoli zapuszczają swoje korzenie: drzewa owocowe (14 okazów gruszy drobnoowocowej), ale i popularne, miejskie drzewa liściaste brzozy i graby kolumnowe, dwa platany oraz kasztanowiec. Oprócz drzew, posadzono krzewy: forsycje, tawuły, trzmieliny, cisy, pnącza (winobluszcze) i blisko 900 szt. trawy ozdobnej – rozplenicy japońskiej. Zadbano o, już istniejącą, zieleń na podwórku. Żywopłoty i krzewy przycięto i w zależności od miejsca ogrodzone płotkiem myśliwskim lub stalowymi słupkami. Natomiast rosłe na terenie wnętrza, od ul. Nożowniczej, drzewo zyskało metalową, wysoką osłonę ładnie komponującą się z architekturą Śródmieścia.

Przebudowano istniejącą drogę dojazdową, wykonano ciągi piesze z kostki brukowej, mineralnej lub żwirowej. Wcześniej wykonano niezbędne prace odwadniające i wyrównujące teren.
Sam teren został dodatkowo oświetlony lampami.

Na podwórku zamontowano podziemne kosze na odpady. Zostały one dodatkowo ładnie ukryte na gabionami wypełnionymi kamieniem.

Podwórko okolone ulicami: Kotlarką, Łaciarską, Nożowniczą oraz pl. Nowy Targ, to kolejne wyremontowane podwórko objęte gminnym Programem Modernizacji Podwórek Komunalnych.

Klika słów o poziemnych kubłach na śmieci

Podziemne kosze na śmieci są bardzo ciekawym i estetycznym rozwiązaniem. Ma ono wielu zwolenników, ale uwarunkowane jest istotnymi czynnikami, jak na przykład możliwości techniczne. Na podwórku przy ul. Kotlarskiej zrealizowaliśmy to zadanie i zamontowaliśmy tam sześć pojemników podziemnych. Każdy o pojemności po 4m³, mogący pomieścić 5,5 ton odpadów komunalnych. Pojemnik składa się z wysokiego na ponad 2 metry podziemnego betonowego silosu i widocznego na zewnątrz metrowego kiosku wrzutowego. Te ostatnie lakierowane proszkowo w określonej gamie kolorów, mają czytelne oznakowanie co do rodzaju odpadów, jak i oznaczenie w alfabecie Braille’a.
Pojemnik z kioskiem łączy podłoga na wysokości chodnika. Podczas opróżniania, kontener wyciągany jest z silosu, wtedy też dla ochrony przechodniów, automatycznie wysuwa się płyta zabezpieczająca.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij