Jeszcze tylko do końca bieżącego tygodnia miłośnicy spożywania posiłków na wolnym powietrzu będą mogli to zrobić w ogródkach gastronomicznych zlokalizowanych na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto. Kończy się sezon, kiedy to restauratorzy wychodzili ze swoimi usługami na zewnątrz lokali.

Do 14.11br. zdemontowane zostaną: markizy, stoły, krzesła, parasole, donice i inne, dodatkowe wyposażenie lokali. Mowa tutaj o Rynku, pl. Solnym oraz ulicy Oławskiej (od Rynku do Kazimierza Wielkiego), Sukiennicach, Przejściu Garncarskim i Przejściu Żelaźniczym.

Zarząd Zasobu Komunalnego ma obecnie zawartych 108 umów na ogródki gastronomiczne w ścisłym centrum Wrocławia, z czego 86 to umowy wieloletnie. Umowy wieloletnie zawierane są raz na trzy lata, co jest szczególnie korzystne dla restauratorów, którzy tym samym unikają składania stosownych dokumentów oraz uzyskiwanie niezbędnych zgód co sezon.
Spóźnialskim, którzy nie zdemontują wymienionego wcześniej wyposażenia, naliczone zostaną, zgodnie z umową, kary.

Ogródki mogą zostać uruchomione ponownie 1 lutego 2022r.

Ciekawostką jest, że styczeń okazuje się być jedynym miesiącem, kiedy to miłośnicy architektury Starego Miasta mogą uchwycić piękno elewacji bez dodatkowych elementów lokali użytkowych.

Zapisy dotyczące funkcjonowania ogródków gastronomicznych reguluje Zarządzenie nr 2059/19 Prezydenta Wrocławia

Demontaż urządzeń ma związek z dorocznym wrocławskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij