Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, Zarząd Zasobu Komunalnego przypomina o właściwym użytkowaniu instalacji grzewczej w lokalach oraz o trwających przeglądach komininowych.

Kominiarze sprawdzą ponad 620 budynków mieszkalnych i ponad 160 budynków użytkowych w zasobach ZZK, to ponad 8 600 lokali, w których przeprowadzona będzie obowiązkowa kontrola. To właśnie dzięki nim zarządca może wyeliminować ewentualne nieprawidłowości.

Przegląd kominowy

Przed przystąpieniem do kontroli przewodów spalinowych lub wentylacyjnych na klatkach schodowych pojawią się komunikaty o planowanym przeglądzie. Dotyczą one wszystkich najemców, niezależnie od sposobu ogrzewania lokalu. – Kontrola stanu technicznego każdego budynku zaczyna się od kontroli przewodów ponad dachem – mówi Maciej Rogala mistrz kominiarstwa, prezes Krajowej Izby Kominiarzy we Wrocławiu. – Czy są w dobrym stanie, odpowiednio wyprowadzone ponad dach i czy będą funkcjonowały jak należy – dodaje.
Celem przeglądów jest wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości. W przypadku ich stwierdzenia niezbędna jest naprawa lub wydanie specjalnych zaleceń.
Kominiarz oprócz charakterystycznego uniformu posiada identyfikator, dzięki któremu sprawdzimy jego tożsamość. W roku bieżącym przeglądy kominowe w zasobach ZZK wykonuje SPUK Florian. Jeżeli nadal mamy wątpliwości, czy faktycznie do mieszkania wchodzi mistrz kominiarski, możemy skontaktować się z pracownikami Biura Obsługi Klienta danego rejonu.

Zapobiec nieszczęściu

Lokatorom przypominamy o właściwym użytkowaniu instalacji grzewczej, a w przypadku kłopotów z ogrzewaniem lub przewodem kominowym należy zgłosić się do odpowiedniego zarządcy. W przypadku Zarządu Zasobu Komunalnego numery telefonów i adresy e-mail do właściwych Biur Obsługi Klienta znajdują się na stronie internetowej, możemy też skorzystać z pomocy wyszukiwarki. Poza godzinami pracy i w dni wolne należy kontaktować się z pracownikami BOK-ów dzwoniąc pod telefony alarmowe.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij