Zarząd Zasobu Komunalnego szuka firmy, która odnowi elewację w ponad 120- letniej kamienicy nr 33 przy ulicy Księcia Witolda na osiedlu Nadodrze. Budynek w ramach prac zostanie też podłączony do sieci ciepłowniczej.

Wybudowana na przełomie XIX i XX wieku kamienica składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych, a na parterze budynku znajduje się lokal użytkowy.W ostatnich latach w budynku przeprowadzono m.in. prace remontowe klatki schodowej.W najbliższych miesiącach w ramach zleconych prac kamienica nie tylko odzyska dawny blask, ale też zostanie wyposażona  w ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Przyszły wykonawca w ramach umowy przeprowadzi także remont balkonów i tarasów. W budynku wymienione zostaną istniejące instalacje sanitarne.Realizacja tych prac będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej.

To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy ekologiczny. To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy. Przy okazji tych prac w miarę możliwości finansowych staramy się przeprowadzać w tych budynkach najpilniejsze prace remontowe.

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na koniec czerwca. Prace remontowe mają potrwać 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.