Zarząd Zasobu Komunalnego szuka firmy, która odnowi elewację w ponad 120- letniej kamienicy nr 33 przy ulicy Księcia Witolda na osiedlu Nadodrze. Budynek w ramach prac zostanie też podłączony do sieci ciepłowniczej.

Wybudowana na przełomie XIX i XX wieku kamienica składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych, a na parterze budynku znajduje się lokal użytkowy.W ostatnich latach w budynku przeprowadzono m.in. prace remontowe klatki schodowej.W najbliższych miesiącach w ramach zleconych prac kamienica nie tylko odzyska dawny blask, ale też zostanie wyposażona  w ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Przyszły wykonawca w ramach umowy przeprowadzi także remont balkonów i tarasów. W budynku wymienione zostaną istniejące instalacje sanitarne.Realizacja tych prac będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej.

To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy ekologiczny. To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy. Przy okazji tych prac w miarę możliwości finansowych staramy się przeprowadzać w tych budynkach najpilniejsze prace remontowe.

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na koniec czerwca. Prace remontowe mają potrwać 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij