Na wrocławskim osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek zakończył się pierwszy etap rewitalizacji podwórka. Jest ono teraz bardziej funkcjonalne i komfortowe. W przyszłym roku planowany jest ciąg dalszy inwestycji, która wzbogaci ten teren o nowe atrakcje dla mieszkańców.

Rewitalizowane podwórko znajduje się pomiędzy ulicami: Fiołkową, Ostrowskiego i Grabiszyńską. Wybudowane zostały na nim m.in.: nowe drogi, chodniki, miejsca postojowe oraz system nowoczesnego odwodnienia i zagospodarowania wód opadowych. Przygotowano także instalację pod oświetlenie całego terenu oraz nasadzono nową zieleń – w sumie 460 krzewów.

Największą wartością tego remontu jest odwodnienie oraz nowe chodniki. Nie będzie się już tak kurzyło. W przyszłości ma być jeszcze bardziej komfortowo – opowiedział portalowi wroclaw.pl pan Bogumił, właściciel mieszkania przy remontowanym podwórku.

Obecnie cała deszczówka, z obszaru objętego modernizacją, magazynowana jest w specjalnych zbiornikach, które wykorzystywane będą do nawadniania terenów zielonych.

Warto podkreślić też, że każda rewitalizacja wrocławskich podwórek poprzedzona jest konsultacjami z mieszkańcami. Tak było też i w tym przypadku. Wszystkie zgłoszone do nas wnioski brane były pod uwagę – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik prasowy ZZK we Wrocławiu.

Pierwszy etap prac na podwórku pomiędzy ulicami: Fiołkową i Ostrowskiego kosztował 1,2 mln zł.

Drugi etap modernizacji tego terenu rozpocznie się 2022 r. W ramach tych prac na podwórku staną: siłownia dla dzieci i seniorów, plac zabaw, górka saneczkowa i boisko wielofunkcyjne. Pojawią się też nowe ścieżki spacerowo-rowerowe.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij