Zarząd Zasobu Komunalnego apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności w czasie rozpoczynającej się z początkiem lipca deratyzacji w centrum Wrocławia. W piwnicach i na podwórkach pojawią się preparaty i urządzenia zwalczające gryzonie, które są niebezpieczne dla ludzi i domowych zwierząt. 

Zgodnie z przepisami od 1 lipca w centrum Wrocławia rozpocznie się obowiązkowa dla właścicieli nieruchomości deratyzacja, która potrwa miesiąc. W przypadku Zarządu Zasobu Komunalnego, czyli największego zarządcy miejskich nieruchomości akcja obejmie kilkaset budynków i podwórek należących do miasta. To na ich terenie zostaną wyłożone chemiczne substancje oraz urządzenia, które mają ograniczyć liczbę gryzoni.

W przypadku budynków trutki pojawiają się przede wszystkim w piwnicach. Z kolei na zewnątrz w okolicy m.in wejść do budynków i osłon śmietnikowych rozstawiane są stacje deratyzacyjne. Każde takie miejsce jest też odpowiednio oznaczone. Bardzo prosimy mieszkańców, rodziców dzieci czy właścicieli psów, aby zachowali ostrożność w tych miejscach. – apeluje Tomasz Jankowski rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Przy okazji rozpoczynającej się deratyzacji warto zwrócić uwagę, że tego typu działania są tylko jednym z elementów skutecznej walki z gryzoniami. Od powodzenia takich akcji zależy również nasze zachowanie. We Wrocławiu trwa akcja promująca właściwe nawyki, które pozwolą ograniczyć populację gryzoni.

ZOBACZ, JAK TY MOŻESZ POMÓC WALCZYĆ ZE SZCZURAMI

To kilka prostych zasad. Utrzymujmy porządek w piwnicach i okolicach pojemników na odpady. Zamykajmy klapy od tych pojemników. Nie wyrzucajmy resztek jedzenia poza pojemniki na odpady. Jeśli chcemy karmić ptaki, róbmy to odpowiedzialnie. – przypomina Tomasz Jankowski z ZZK.

Rozpoczynająca się akcja deratyzacyjna w centrum Wrocławia potrwa do 31 lipca. Kolejna będzie przeprowadzona w listopadzie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij