Zarządu Zasobu Komunalnego w najbliższych dniach podpisze nowe umowy na pielęgnację drzew i krzewów zdobiących miejskie tereny i podwórka. Jednostka rozstrzygnęła już przetargi. W ciągu najbliższego roku wyda na to zadanie blisko 530 tys. złotych.

Zarząd Zasobu Komunalnego pod swoją opieką posiada obecnie ponad 3,5 tysiąca drzew i krzewów. Rosną one głównie na podwórkach i terenach przylegających do gminnych budynków. W ramach nowych umów profesjonalne firmy będą realizowały przeglądy tzw. prześwietlenia koron drzew, usuwały suche i połamane gałęzie oraz posusz i jemiołę. W ramach prac firmy realizujące zadanie będą też prowadziły korekty koron tak, aby zapewnić właściwy dostęp do ścian i dachów budynków.

Te umowy pozwolą nam skutecznie zadbać o zieleń, która ozdabia nasze podwórka i zielone tereny zlokalizowane w 13 rejonach miasta. Pozwolą również poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. W sytuacji na przykład zwisających lub połamanych gałęzi, będziemy mogli je szybko i profesjonalnie usunąć. – wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Zarząd Zasobu Komunalnego przypomina swoim najemcom, że wszelkie uwagi dotyczące pielęgnacji zieleni można zgłaszać do swoich Biur Obsługi Klienta telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Numery i adresy są dostępne TUTAJ.