Kolejne wrocławskie podwórko zyskało nowe oświetlenie. Tym razem Zarząd Zasobu Komunalnego postawił nowe lampy na osiedlu Powstańców Śląskich. W planach są już następne tego typu inwestycje.

Tuż po Świętach Bożego Narodzenia na podwórku pomiędzy ulicami: Powstańców Śląskich, Zaporoskiej i Wielkiej uruchomiono nowe oświetlone. W sumie 7 latarni, które swoim zasięgiem obejmują m.in. plac zabaw i plenerową siłownię. Ich lokalizację ZZK uzgodnił wspólnie z mieszkańcami.

Budowa nowego oświetlenia na tym podwórku z pewnością poprawi bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, jak i osób przechodzących przez to osiedle. Tego oczekiwali mieszkańcy, dlatego zależało nam, by jeszcze w tym roku zrealizować to zadanie – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Koszt budowy oświetlenia na tym osiedlu to 68 tys. złotych.

W planach kolejne latarnie

W najbliższych miesiącach Zarząd Zasobu Komunalnego planuje remont oświetlenia na podwórku pomiędzy ulicami: Szczęśliwą, Jemiołową, Lwowską, Zaporoską i Skwierzyńską.
To również odpowiedź na apele mieszkańców i rady tamtejszego osiedla. W ramach tych prac wymieniona zostanie cała instalacja, pojawią się też nowe latarnie.

Inwestycja kosztować będzie ok. 88 tys. złotych i potrwa do końca marca 2021 r.