Zarząd Zasobu Komunalnego podpisał umowę najmu na zabytkowy pawilon przy skrzyżowaniu ulic Podwale i Piotra Skargi we Wrocławiu. Budynek wydzierżawiła od miasta firma, która prowadzi ogólnopolską sieć pączkarni. Teraz zgodnie z umową w domku nad fosą powstanie kawiarnia.

Najemcę lokalu wybrano w drugim przetargu, do którego na początku października zgłosiły się cztery firmy. Po analizie złożonych ofert, komisja przetargowa ZZK zdecydowała, że najlepszą propozycję przedstawiła firma Nasza Pączkarnia sp z o.o. sp.k. Pod uwagę brana była nie tylko wysokość proponowanego czynszu, ale również wiarygodność ekonomiczna najemcy i doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej.

Kolejny krok to przygotowanie lokalu do otwarcia. Przedstawiciel firmy już zadeklarował, że planuje tak zaaranżować wnętrze, aby nadać Cafe Berg odpowiedni klimat i smak z okresu przedwojennego. – zdradza Tomasz Jankowski rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Przyszły dzierżawca za najem wyremontowanego zabytkowego lokalu o powierzchni blisko 90 m2 będzie płacił Gminie Wrocław, co miesiąc blisko 4 tysiące złotych.

Cieszymy się, że w tak trudnym czasie dla wielu przedsiębiorców, udało się znaleźć nowego najemcę dla zabytkowego pawilonu. To unikatowy obiekt, który niedawno został wyremontowany. Zgodnie z umową powstanie tam kawiarnia. O dokładnym terminie jej otwarcia zdecyduje najemca – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

W niewielkim kiosku nad fosą tuż obok Wzgórza Partyzantów, przed wojną była pijalnia mleka. Budynek wymyślił ponad 100 lat temu Max Berg, projektant m.in. Hali Stulecia. W ostatnich latach w zabytkowym budynku był m.in. punkt wyrabiania pieczątek i dorabiania kluczy. Wiosną 2019 roku Gmina Wrocław przeprowadziła prace remontowe tego zabytkowego obiektu, które potrwały rok. W budynku wymieniono m.in. instalacje, zwiększono też jego przestrzeń użytkową.

Gmina za prace remontowe w budynku Cafe Berg zapłaciła blisko 1,5 miliona złotych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij