Ponad sto nowych drzew i pół tysiąca krzewów ozdobnych pojawiło się we Wrocławiu. Zarząd Zasobu Komunalnego podsumował tegoroczne nasadzenia zastępcze i wyrównujące na obszarach, którymi zarządza. Na wrocławskich podwórkach i ulicach trwają właśnie odbiory tych nasadzeń. 

Każdego roku wiosną i właśnie jesienią, Zarząd Zasobu Komunalnego zleca nasadzenia drzew i krzewów na terenach, którymi zarządza w imieniu Gminy Wrocław. W 2020 roku tylko z tytułu kompensacji i wyrównania na zlecenie ZZK posadzono 117 drzew i 654 sztuk krzewów ozdobnych. Do tej puli należy doliczyć dziesiątki nowych drzew i setki krzewów, które pojawiły się na wrocławskich podwórkach w ramach tegorocznych rewitalizacji. Na liście nasadzonych drzew i krzewów znajdziemy takie drzewa jak dąb czerwony, klon polny, lipa drobnolistna, głóg dwuszyjkowy czy brzoza brodawkowata.

Zieleń na podwórku przy ul.Braniborskiej
Zieleń na podwórku przy ul.Braniborskiej

Dbałość o zieleń to jedno z priorytetowych działań Zarządu Zasobu Komunalnego, dlatego cały proces nasadzeń jest przez nas starannie zaplanowany.  W naszej jednostce czuwa nad tym m.in. dendrolog. W ramach prac weryfikujemy czy sadzonki i teren są odpowiednie i spełniają nasze kryteria. Dopiero w kolejnym kroku realizujemy nasadzenia – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

W sytuacjach, kiedy nowe drzewo nie może zostać posadzone w miejscu starego drzewa, a dzieje się tak najczęściej z powodu niewłaściwych warunków siedliskowych, Zarząd Zasobu Komunalnego za zgodą właściwego organu decyzyjnego nasadza w takim miejscu krzewy.

Zarówno dla nowych drzew, jak i krzewów kluczowe będą najbliższe 3 lata, dlatego nasze prace nie kończą się tylko na wykonaniu nowych nasadzeń. Bardzo nam zależy, aby rośliny przyjęły się w nowym miejscu, dlatego zgodnie z umową z naszym wykonawcą, wszystkie nasadzenia będą w tym czasie otoczone dodatkową opieką i pielęgnacją. – dodaje Anita Białowąs.

Zarząd Zasobu Komunalnego tylko na tegoroczne nasadzenia kompensacyjne i wyrównujące wraz z pielęgnacją wyda blisko 150 tys. złotych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij