Zarząd Zasobu Komunalnego przystąpił do obowiązkowej deratyzacji w administrowanych budynkach i na terenie podwórek. Jesienna akcja po raz pierwszy potrwa miesiąc, a nie jak dotychczas dwa tygodnie. Decyzję o wydłużeniu czasu deratyzacji podjęli kilka miesięcy temu miejscy radni.

Z roku na rok, kompleksową deratyzacją gminnych terenów zewnętrznych objęty jest coraz większy obszar Wrocławia. Prowadzony tam jest ciągły monitoring oraz zabiegi deratyzacyjne. W tym roku to obszar o powierzchni prawie 46 hektarów, zlokalizowany w rejonie Osiedli Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie i Oławskie oraz Nadodrze. W przypadku Zarządu Zasobu Komunalnego akcja obejmuje ponad 600 budynków i blisko pół tysiąca podwórek.

Trutki będą rozstawiane m.in. na korytarzach piwnicznych, czy na strychach. Korzystając z okazji, apelujemy do mieszkańców o ostrożność, szczególnie podczas spacerów z dziećmi i psami. Warto podkreślić, że deratyzacja to tylko jeden z elementów skutecznej walki ze szczurami. Na klatkach schodowych w naszych budynkach pojawiły się też plakaty, które podpowiadają mieszkańców, w jaki sposób mogą włączyć się do walki z gryzoniami. – wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik prasowy ZZK.

Aby minimalizować populację gryzoni w mieście warto pamiętać o kilku zasadach:

·        ograniczyć wyrzucanie jedzenia,
·        nie wyrzucać odpadów, w szczególności resztek jedzenia, poza pojemniki 
·        zamykać klapy w pojemnikach na odpady,
·        dbać o czystość wokół śmietników
·        zwracać uwagę na porządek w piwnicach,
·        nie dokarmiać ptaków w miejscach dostępnych dla szczurów

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij