Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył remont podwórka w obrębie ulic Braniborskiej, Trzemeskiej, Legnickiej i Dobrej. Teren, który jeszcze kilka miesięcy temu był klepiskiem, przeszedł metamorfozę i zyskał nowe funkcje. Miasto zrealizowało prace przy ścisłej współpracy z mieszkańcami.

Podwórze zagospodarowano w ramach miejskiego Programu Inicjatyw Rad Osiedli.Teren, który do tej pory był klepiskiem z nierównościami, w niespełna
10 miesięcy zyskał nowe funkcje i wygląd. W ramach prac na podwórku powstało oświetlenie, wyremontowano i poszerzono drogę dojazdową. Na placu pojawiły się miejsca parkingowe dla kilkudziesięciu aut i skwer z zielenią.

Na podwórzu posadzono kilkanaście drzew głównie graby i śliwowiśnie, blisko 160 krzewów,i ponad tysiąc sztuk roślin wieloletnich, które w pełnej okazałości będziemy mogli podziwiać już wiosną. Co ważne, nawierzchnia na terenie skweru jest przepuszczalna, a nie betonowa. Cieszymy się, że mieszkańcy tej części miasta zyskali funkcjonalną i zieloną przestrzeń – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Z uwagi na to, ze teren podwórka znajduje się na dawnym Wielkim Cmentarzu, na skwerze pojawiły się płyty, które symbolicznie upamiętniają miejsce po historycznej nekropolii, niegdyś prestiżowym miejscu pochówku zasłużonych obywateli Wrocławia.

Zarząd Zasobu Komunalnego na prace remontowe podwórka wydał blisko 2 miliony złotych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij