Prawie 22 mln złotych otrzyma Wrocław na wymianę ponad 1200 pieców na paliwa stałe do 2022 roku. Promesę na przekazanie dodatkowych środków podpisali prezydent Wrocławia i marszałek województwa dolnośląskiego.

Łącznie dodatkowym dofinansowaniem objęto 134 gminne budynki mieszkalne. Realizacja obejmuje 1258 mieszkań i likwidację w nich 1645 pieców.

W tym roku do Wydziału Środowiska i Rolnictwa UMW wpłynęło już ponad 1100 wniosków a kilkaset kolejnych jest procedowanych. Miasto rozdysponowało już niemal całą kwotę 15 mln złotych, którą przeznaczyło na tegoroczny nabór w programie KAWKA Plus. Dla nikogo jednak nie zabraknie pieniędzy, gdyż ze względu na duże zainteresowanie, przedłużono termin składania wniosków.

– Odpowiedzialność za poprawę jakości powietrza dotyczy nas wszystkich, dlatego tak ważne jest, aby oprócz działań miasta, wrocławianie sami chcieli wymieniać swoje piece, korzystając z naszych dotacji. To, co bardzo cieszy, to fakt, że pomimo pandemii mieszkańcy są coraz bardziej zainteresowani wymianą pieców na ekologiczne źródła ciepła. Odnotowujemy wzrost liczby przyjętych wniosków do programu KAWKA Plus o 10% w stosunku do ubiegłego roku – dodał prezydent Wrocławia.

Do tej pory z miejskiego wsparcia skorzystało już ponad osiem tysięcy wrocławian. Liczba zlikwidowanych palenisk w latach 2014-2019 to 8130 sztuk. Do wymiany wciąż pozostało 18 tys. pieców. W procesie uciepłowienia znajdują się obecnie 35 budynków, do końca roku wymiana źródła ogrzewania obejmie 311 lokali komunalnych. W przyszłym roku ma to być już 126 kamienic, łącznie ok. 1200 mieszkań komunalnych.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij